Statements and Speeches of Roger Walton Ferguson, Jr.

Description:
Roger Walton Ferguson, Jr. served as a member of the Board of Governors of the Federal Reserve System beginning on November 5, 1997, and as vice chairman from October 5, 1999, until he resigned on April 28, 2006.

Availability:
1998 to 2006

Authors:

Topics:

Citation:
Board of Governors of the Federal Reserve System (U.S.) and Ferguson, Roger Walton, 1951-, ([year]), Statements and Speeches of Roger Walton Ferguson, Jr., [issue title/date], accessed Apr 17, 2014 from FRASER, http://fraser.stlouisfed.org/publication/?pid=950

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006