Statements and Speeches of Roger Walton Ferguson, Jr.



Go to Publication

Description:
Roger Walton Ferguson, Jr. served as a member of the Board of Governors of the Federal Reserve System beginning on November 5, 1997, and as vice chairman from October 5, 1999, until he resigned on April 28, 2006.

Citation
Board of Governors of the Federal Reserve System (U.S.) and Ferguson, Roger Walton, 1951-, ([year]), Statements and Speeches of Roger Walton Ferguson, Jr., [issue title/date], accessed Oct 1, 2014 from FRASER, http:fraser.stlouisfed.org/publication/?pid=950

Authors:

Topics:

Availability:
1998 to 2006